Autoholowanie, autolaweta -
Pomoc drogowa 24 h tanio!

511 014 800

Szybka pomoc drogow. Autolaweta zawsze szybko Szczecin -  Sprawdź

Szybka
pomoc

Telefon po autolawete całodobowy. Autolaweta telefon 511 014 800

Telefon
całodobowy

Pomoc drogowa oferuje parking dla klientów

Parking
dla klientów

Oferujemy autoholowanie, auto pomoc oraz usługi warsztatowe

Usługi
warsztatowe

Wynajem autolawety czy holowanie auta? Co wybrać w danej sytuacji?

W zależności od stopnia usterki pojazdu, stosujemy konkretną procedurę, która ma na celu umożliwienie kontynuowania podróży lub przynajmniej bezpieczne dotarcie do najbliższego warsztatu celem wykonania bardziej szczegółowych napraw. Kierowcy codziennie borykają się z różnymi problemami związanymi z ich pojazdami, a nie każda awaria oznacza koniec jazdy. Niestety, czasami jedynym rozwiązaniem jest skorzystanie z pomocy drogowej, w tym z holownika lub lawety, aby przetransportować niesprawny pojazd do serwisu.

Laweta czy autoholowanie – wszystko zależy od przypadku

Decyzja między użyciem lawety a holownika zależy od rodzaju awarii. Jeśli uszkodzenia pojazdu pozwalają mu na poruszanie się z pomocą holownika, to warto skorzystać z tej metody, o ile kierowca ma odpowiednie umiejętności. Holowanie to jednak czynność wymagająca doświadczenia za kierownicą.

W przypadku lawety, jest to ostateczne rozwiązanie, gdy awaria pojazdu definitywnie wyklucza go z ruchu drogowego. Stosuje się ją głównie przy poważnych kolizjach na trasie, chociaż może być używana także na parkingach.

Wybór między lawetą a holownikiem zależy głównie od stopnia niesprawności samochodu, a także od jego konstrukcji i poszczególnych elementów. Dla niektórych modeli holowanie może spowodować dodatkowe uszkodzenia, dlatego nawet jeśli pojazd nadaje się do holowania, trzeba upewnić się, że będzie to bezpieczne.

Kiedy niezbędny jest wynajem autolawety?

W niektórych poważnych przypadkach, gdy holowanie jest niemożliwe, konieczne jest wezwanie specjalistów z pomocy drogowej, którzy używają specjalnych pojazdów z lawetą. To rozwiązanie może być korzystniejsze i bezpieczniejsze dla pojazdu, niezależnie od rodzaju awarii.

Laweta jest preferowana w przypadku samochodów z automatyczną skrzynią biegów, z zawieszeniem pneumatycznym lub hydropneumatycznym, a także pojazdów z napędem elektrycznym lub hybrydowym.

Fachowcy z pomocy drogowej udzielą wsparcia i doradztwa, dostosowując rozwiązania do stopnia awarii. W przypadku drobnych usterek starają się pomóc na miejscu, a w sytuacjach poważniejszych oceniają szkody i wybierają odpowiednie rozwiązanie.

Kiedy dopuszcza się korzystanie z holownika? Kiedy możliwe jest autoholowanie?

Holowanie jest możliwe, gdy uszkodzony pojazd nadal ma sprawny układ kierowniczy i co najmniej jeden hamulcowy. Autoholowanie jest niemożliwe, gdy brakuje oświetlenia, awaria miała miejsce na autostradzie, lub gdy pojazd jest zbyt uszkodzony. Profesjonalne firmy pomocy drogowej posiadają specjalne holowniki, ale zazwyczaj mogą holować pojazd jedynie do najbliższego parkingu lub zjazdu z autostrady.

Holowanie jest akceptowalne w przypadku uszkodzeń elementów blacharskich lub w przypadku wylania płynów po kolizji. Inne sytuacje, w których można skorzystać z holownika, to m.in. zatkanie niewłaściwego paliwa, uszkodzona cewka zapłonowa, przegrzany silnik, zerwany pasek klinowy lub awaria czujników uniemożliwiająca odpalenie silnika.

Potrzebne autoholowanie w Szczecinie i okolicy? Zadzwoń do TRANS-CAR!

Powrót do wszystkich wpisów