Laweta 24h | Holowanie i Pomoc Drogowa w Szczecinie | TRANS-CAR
Szybka laweta
Holowanie i Pomoc Drogowa 24h w Szczecinie | TRANS-CAR
Całodobowa pomoc
Bezpieczny parking dla Klientów | Pomoc Drogowa TRANS-CAR
Parking dla Klientów
Usługi Warsztatowe | Mechanika Pojazdowa | Pomoc Drogowa TRANS-CAR
Usługi warsztatowe

Jakie usługi zapewnia pomoc drogowa?

Chyba każdy po wspomnieniu o pomocy drogowej ma przed oczami poobijany w wyniku stłuczki samochód. Nie ma się co dziwić, to jedna z najpopularniejszych sytuacji, gdy niezbędne jest skorzystanie z autolawety . Czy mimo wszystko to jedyny moment, w którym będzie przydatna pomoc drogowa? Oczywiście, że nie! Jesteście ciekawi, co mogą zapewnić firmy specjalizujące się we wcześniej wspomnianych usługach? Jeżeli tak – serdecznie zachęcamy Was do lektury poniższego wpisu!

Przebita opona? Żaden problem!

Uszkodzona felga, jakie usługi zapewnia Pomoc Drogowa

Warto zauważyć, że pomoc drogowa w dużej mierze jest kojarzona bezpośrednio ze stłuczkami czy wypadkami. Czy ten stereotyp jest faktem? A może jednak mija się z prawdą? I tak, i nie. Wystarczy zauważyć, że niektóre kolizje są na tyle silne albo niefortunne – na przykład przez uderzenie w newralgiczną część auta – że pojazd zostaje unieruchomiony. Czy można w takim razie kontynuować jazdę? Oczywiście, że nie! Zakładając, że zdarzenie miało miejsce na terenie Szczecina, autolaweta z tego miasta okaże się jedynym słusznym rozwiązaniem. Pracownicy odpowiedzialni za jej obsługę przetransportują każde uszkodzone auto do pobliskiego serwisu albo – jeśli takie jest życzenie klienta – na parking. A co w przypadku, gdy samochód będzie tylko lekko wgnieciony lub na karoserii znajdzie się rysa? Wtedy wszystko zależy od właściciela takiego wehikułu, ponieważ mimo wszystko fachowcy z pomocy drogowej są zawsze w pełnej gotowości.

Uszkodzenie opony to żadna nowość, taka awaria może się przytrafić praktycznie w każdym momencie – zarówno na parkingu, jak i podczas podróży autostradą. Jaki jest tego powód? Ot, niekiedy wysokie krawężniki, głębokie dziury, wyboje, ostre odpadki jak gwoździe, śruby albo inne pozostałości. Trzeba jednak liczyć się z tym, że po pewnym czasie opony mogą samoczynnie ulec zniszczeniu – ze starości i wyeksploatowania. Co począć w sytuacji, gdy zwyczajnie zostaną uszkodzone? W przypadku braku „zapasówki” – zadzwonić po pomoc drogową!
Zdecydowana większość firm świadczących usługi pomocy drogowej jest gotowa zapewnić mobilną wulkanizację. Wystarczy, że klient się z nimi skontaktuje, a fachowcy raz-dwa przyjadą na miejsce. Jak wygląda taka naprawa? Jest kilka opcji. Jedna z nich to oczywiście wymiana opony na nową. Druga to napompowanie koła, jeżeli jedynie zeszło z niego powietrze. A trzecia? Chodzi o regenerację specjalną łatą, jednak jest to możliwe tylko wtedy, gdy opona nie „wystrzeliła”.

Autolaweta – wynajem oraz pomoc zawsze i wszędzie

Czasem zdarza się, że nawet pomimo ostrożnej i w pełni rozważnej jazdy dojdzie do stłuczki. Największe ryzyko jest zimą, zaraz po tym, gdy spadnie śnieg lub roztopi się, a w nocy zaskoczy silny mróz. Zresztą… chyba każdy kierowca zna określenie „szklanka na drodze”. Kolizja była dość mocna i auto odmówiło posłuszeństwa? W takim razie przyda się porządna, ale i najtańsza laweta, aby zanadto nie przepłacać. Pojazd zostanie nią przewieziony dokładnie tam, gdzie wskaże klient.
Oczywiście transport auta do mechanika albo na parking to nie wszystko na co stać pomoc drogową. Co jeszcze wchodzi w grę, jeśli chodzi o świadczone usługi? Między innymi wyciąganie pojazdów, które utkwiły w rowach lub innych miejscach. Jest to umożliwione poprzez instalację w lawetach specjalnej wyciągarki. Solidna stalowa lina pozwoli na przymocowanie jej do auta, a następnie uruchomienie sprzętu. Co dalej? Ot, pojazd będzie stopniowo wyciągany.

holowanie samochodów szczecin

Co w ogóle da możliwość wypożyczenia lawet i w jakim momencie się przyda? Zdecydowanie najpopularniejszą sytuacją jest sprowadzanie samochodów spoza granic Polski. Często bywa tak, że pojazd nie może przyjechać „na kołach”, dlatego trzeba skorzystać z usług wypożyczalni lawet. Szczecin, Gdańsk, Warszawa i cała masa innych miast – nie tylko tych największych – to lokalizacje, w których takie przedsiębiorstwa znajdzie się raz-dwa. Jeszcze w innym przypadku chodzi o przetransportowanie samochodu bez ważnego przeglądu.

Nieszczęścia chodzą po ludziach, czyli drobne awarie

Czasem są takie dni, gdy wiadomo, że praktycznie nic z nich nie będzie. To właśnie szczególnie wtedy może dojść do sytuacji, w których… zatrzaśniemy kluczyki do auta, rozładuje się akumulator albo z roztargnienia sięgniemy po inny pistolet przy dystrybutorze na stacji benzynowej. Jednak pozostawiając zabobony na bok – co począć, gdy z jakichś powodów dojdzie do wcześniej wspomnianych sytuacji? Oczywiście skontaktować się z pomocą drogową. Dzięki przeszkoleniu i wyposażeniu w specjalistyczne narzędzia nie trzeba się trapić żadnymi pomyłkami. A może doszło do sytuacji, w której skończyło się paliwo? Czy jest to możliwe wyłącznie przez nieroztropność? Nie do końca, ponieważ uszkodzeniu mógł ulec pływak, odpowiadający za działanie wskaźnika ilości paliwa. W każdym razie profesjonalna firma zajmująca się pomocą drogową o każdej porze dnia i nocy dostarczy benzynę w każde miejsce!

Potrzebna pomoc drogowa w Szczecinie i okolicy? Zadzwoń do TRANS-CAR!

Powrót do wszystkich wpisów