Autoholowanie, autolaweta -
Pomoc drogowa 24 h tanio!

511 014 800

Szybka pomoc drogow. Autolaweta zawsze szybko Szczecin -  Sprawdź

Szybka
pomoc

Telefon po autolawete całodobowy. Autolaweta telefon 511 014 800

Telefon
całodobowy

Pomoc drogowa oferuje parking dla klientów

Parking
dla klientów

Oferujemy autoholowanie, auto pomoc oraz usługi warsztatowe

Usługi
warsztatowe

Bazy pod autolawetę - co wybrać?

Holowanie albo przewożenie lawetą aut to nic nowego — ot, stosunkowo regularnie można taki widok ujrzeć czy to na trasie, czy to w mieście. Warto mieć jednak na względzie fakt, że nie każde auto nadaje się do wykorzystania go jako autolaweta. Dlaczego? Chodzi o wielkość, pojemność silnika, ale też masę całkowitą. Co wybrać? To dość trudne pytanie, na które postaramy się odpowiedzieć w poniższym tekście. Na co się zdecydować w przypadku transportu osobówek oraz ciężarówek? Przekonajmy się!

Bazy pod autolawetę — co to takiego?

pomoc drogowa

Warto zauważyć, że pomoc drogowa w dużej mierze jest kojarzona bezpośrednio ze stłuczkami czy wypadkami. Czy ten stereotyp jest faktem? A może jednak mija się z prawdą? I tak, i nie. Wystarczy zauważyć, że niektóre kolizje są na tyle silne albo niefortunne — na przykład przez uderzenie w newralgiczną część auta — że pojazd zostaje unieruchomiony. Czy można w takim razie kontynuować jazdę? Oczywiście, że nie! Zakładając, że zdarzenie miało miejsce na terenie Szczecina, autolaweta z tego miasta okaże się jedynym słusznym rozwiązaniem. Pracownicy odpowiedzialni za jej obsługę przetransportują każde uszkodzone auto do pobliskiego serwisu albo — jeśli takie jest życzenie klienta — na parking. A co w przypadku, gdy samochód będzie tylko lekko wgnieciony lub na karoserii znajdzie się rysa? Wtedy wszystko zależy od właściciela takiego wehikułu, ponieważ mimo wszystko fachowcy z pomocy drogowej są zawsze w pełnej gotowości.

Dlaczego w ogóle mowa o bazie? Czy nie działa to tak, że wystarczy wybrać się do salonu i zakupić odpowiednie auto po podpisaniu niezbędnych formularzy i uregulowaniu kosztów? Owszem, wcześniej wspomniany scenariusz jest prawdziwy, lecz istnieje także ciekawa alternatywa — skonstruowanie pojazdu zgodnie z własnymi preferencjami oraz potrzebami. Dzięki temu można mieć pewność, że pojazd spełni wszelkie oczekiwania i zostanie dopasowany do danego systemu pracy. Na czym w ogóle polega taka konstrukcja? Na zakupie pojazdu z ramą przygotowana pod zabudowę. W dalszej kolejności wystarczy poszukać odpowiedniego producenta zajmującego się konstruowaniem zabudowy typu autolaweta. Szczecin, a także inne większe miasta to idealne miejsca, w których tego rodzaju firm jest na przysłowiowe pęczki! No dobrze, ale jakie są najpopularniejsze opcje? Warto się temu przyjrzeć nieco bliżej.

Co wybrać w Szczecinie? Autolawetę do małych aut!

Szczecin to miasto, które od Niemiec dzieli de facto nieduża odległość, co ostatecznie prowadzi do ogromnego popytu, jeśli chodzi o sprowadzanie samochodów osobowych. W wielu przypadkach nie można jednak pozwolić sobie na jazdę „na kołach”. Co poradzić? Rozwiązaniem będzie wypożyczalnia lawet w Szczecinie albo decyzja o swoim własnym pojeździe. Jakie modele są najpopularniejsze?

holowanie samochodów szczecin

Co w ogóle da możliwość wypożyczenia lawet i w jakim momencie się przyda? Zdecydowanie najpopularniejszą sytuacją jest sprowadzanie samochodów spoza granic Polski. Często bywa tak, że pojazd nie może przyjechać „na kołach”, dlatego trzeba skorzystać z usług wypożyczalni lawet. Szczecin, Gdańsk, Warszawa i cała masa innych miast — nie tylko tych największych — to lokalizacje, w których takie przedsiębiorstwa znajdzie się raz-dwa. Jeszcze w innym przypadku chodzi o przetransportowanie samochodu bez ważnego przeglądu.

Iveco Daily — baza pod lawetę prosto z Włoch

Niezaprzeczalnym liderem jest Iveco Daily. Włoski producent tak opracował swoje pojazdy, że są w stanie przejechać imponujące odległości — przebieg rzędu 500.000 km to dla nich żaden problem. Samochody Iveco wyróżniają się silnikiem o pojemności 2,3 lub 3,0 litra. Oczywiście są to Diesle. Wersja z turbo może nawet osiągać moc 170 KM! Jeżeli kierowcy podróżują w miarę regularnie, istnieje opcja przedłużenia kabiny albo podwyższenia jej, aby zamontować dodatkową leżankę. Wytrzymałość, ekonomia i ekologia — takie właśnie jest Iveco. Oczywiście koszty można obniżyć jeszcze bardziej. Jak? Ot, w tym przypadku przyda się wypożyczalnia lawet w Szczecinie. Trzeba jednak mieć na względzie, że Iveco Daily to auta, które służą tylko wyłącznie do przewozu samochodów osobowych.

Autolaweta na wynajem w Szczecinie czy kupno ciągnika siodłowego?

Jeżeli chodzi o transport większych maszyn aniżeli samochody osobowe, sprawa może zacząć się nieco komplikować. Powód? Spore gabaryty, zarówno, jeśli chodzi o wymiary, jak i wagę. Najlepszym rozwiązaniem jest wybranie spośród trzech opcji — ciągnika siodłowego z naczepą niskopodwoziową, lawety jednopokładowej albo wariantu dwupokładowego. Co wybrać? Wiele zależy od specjalizacji firmy.

Ciągnik siodłowy z naczepą niskopodwoziową to coś wprost idealnego do przewożenia ogromnych maszyn. Koparka, walec, frezarka drogowa do asfaltu czy dźwig — to wszystko może zostać przetransportowane bez żadnych kłopotów. Jeśli chodzi o popularność danych marek, to często korzysta się z potężnych ciężarówek z napędem 6 × 2, 6 × 4 albo 8 × 4 - np. MAN TGX, Scania R z silnikiem V8 bądź Volvo FH16. Nieco mniejszym wariantem jest auto ciężarowe dwupokładowe. Jeżeli chodzi o marki, prym ponownie wiodą wcześniej wspomniane marki, jednak o nieco niższej mocy. Co takie autotransportery przewiozą? Na przykład kilka nowych aut, które docelowo mają znaleźć się w salonie samochodowym. Ostatnia jest laweta jednopokładowa. Typowy MAN TGL może przewieźć zarówno pojazdy osobowe, jak i auta ciężarowe. W danym momencie na jego przestrzeni ładunkowej może się jednak znaleźć tylko jeden pojazd.

Powrót do wszystkich wpisów