Laweta 24h | Holowanie i Pomoc Drogowa w Szczecinie | TRANS-CAR
Szybka laweta
Holowanie i Pomoc Drogowa 24h w Szczecinie | TRANS-CAR
Całodobowa pomoc
Bezpieczny parking dla Klientów | Pomoc Drogowa TRANS-CAR
Parking dla Klientów
Usługi Warsztatowe | Mechanika Pojazdowa | Pomoc Drogowa TRANS-CAR
Usługi warsztatowe

Bazy pod autolawetę - co wybrać?

Holowanie albo przewożenie lawetą aut to nic nowego — ot, stosunkowo regularnie można taki widok ujrzeć czy to na trasie, czy to w mieście. Warto mieć jednak na względzie fakt, że nie każde auto nadaje się do wykorzystania go jako autolaweta. Dlaczego? Chodzi o wielkość, pojemność silnika, ale też masę całkowitą. Co wybrać? To dość trudne pytanie, na które postaramy się odpowiedzieć w poniższym tekście. Na co się zdecydować w przypadku transportu osobówek oraz ciężarówek? Przekonajmy się!

Bazy pod autolawetę — co to takiego?

pomoc drogowa

Warto zauważyć, że pomoc drogowa w dużej mierze jest kojarzona bezpośrednio ze stłuczkami czy wypadkami. Czy ten stereotyp jest faktem? A może jednak mija się z prawdą? I tak, i nie. Wystarczy zauważyć, że niektóre kolizje są na tyle silne albo niefortunne — na przykład przez uderzenie w newralgiczną część auta — że pojazd zostaje unieruchomiony. Czy można w takim razie kontynuować jazdę? Oczywiście, że nie! Zakładając, że zdarzenie miało miejsce na terenie Szczecina, autolaweta z tego miasta okaże się jedynym słusznym rozwiązaniem. Pracownicy odpowiedzialni za jej obsługę przetransportują każde uszkodzone auto do pobliskiego serwisu albo — jeśli takie jest życzenie klienta — na parking. A co w przypadku, gdy samochód będzie tylko lekko wgnieciony lub na karoserii znajdzie się rysa? Wtedy wszystko zależy od właściciela takiego wehikułu, ponieważ mimo wszystko fachowcy z pomocy drogowej są zawsze w pełnej gotowości.

Dlaczego w ogóle mowa o bazie? Czy nie działa to tak, że wystarczy wybrać się do salonu i zakupić odpowiednie auto po podpisaniu niezbędnych formularzy i uregulowaniu kosztów? Owszem, wcześniej wspomniany scenariusz jest prawdziwy, lecz istnieje także ciekawa alternatywa — skonstruowanie pojazdu zgodnie z własnymi preferencjami oraz potrzebami. Dzięki temu można mieć pewność, że pojazd spełni wszelkie oczekiwania i zostanie dopasowany do danego systemu pracy. Na czym w ogóle polega taka konstrukcja? Na zakupie pojazdu z ramą przygotowana pod zabudowę. W dalszej kolejności wystarczy poszukać odpowiedniego producenta zajmującego się konstruowaniem zabudowy typu autolaweta. Szczecin, a także inne większe miasta to idealne miejsca, w których tego rodzaju firm jest na przysłowiowe pęczki! No dobrze, ale jakie są najpopularniejsze opcje? Warto się temu przyjrzeć nieco bliżej.

Co wybrać w Szczecinie? Autolawetę do małych aut!

Szczecin to miasto, które od Niemiec dzieli de facto nieduża odległość, co ostatecznie prowadzi do ogromnego popytu, jeśli chodzi o sprowadzanie samochodów osobowych. W wielu przypadkach nie można jednak pozwolić sobie na jazdę „na kołach”. Co poradzić? Rozwiązaniem będzie wypożyczalnia lawet w Szczecinie albo decyzja o swoim własnym pojeździe. Jakie modele są najpopularniejsze?

holowanie samochodów szczecin

Co w ogóle da możliwość wypożyczenia lawet i w jakim momencie się przyda? Zdecydowanie najpopularniejszą sytuacją jest sprowadzanie samochodów spoza granic Polski. Często bywa tak, że pojazd nie może przyjechać „na kołach”, dlatego trzeba skorzystać z usług wypożyczalni lawet. Szczecin, Gdańsk, Warszawa i cała masa innych miast — nie tylko tych największych — to lokalizacje, w których takie przedsiębiorstwa znajdzie się raz-dwa. Jeszcze w innym przypadku chodzi o przetransportowanie samochodu bez ważnego przeglądu.

Iveco Daily — baza pod lawetę prosto z Włoch

Niezaprzeczalnym liderem jest Iveco Daily. Włoski producent tak opracował swoje pojazdy, że są w stanie przejechać imponujące odległości — przebieg rzędu 500.000 km to dla nich żaden problem. Samochody Iveco wyróżniają się silnikiem o pojemności 2,3 lub 3,0 litra. Oczywiście są to Diesle. Wersja z turbo może nawet osiągać moc 170 KM! Jeżeli kierowcy podróżują w miarę regularnie, istnieje opcja przedłużenia kabiny albo podwyższenia jej, aby zamontować dodatkową leżankę. Wytrzymałość, ekonomia i ekologia — takie właśnie jest Iveco. Oczywiście koszty można obniżyć jeszcze bardziej. Jak? Ot, w tym przypadku przyda się wypożyczalnia lawet w Szczecinie. Trzeba jednak mieć na względzie, że Iveco Daily to auta, które służą tylko wyłącznie do przewozu samochodów osobowych.

Autolaweta na wynajem w Szczecinie czy kupno ciągnika siodłowego?

Jeżeli chodzi o transport większych maszyn aniżeli samochody osobowe, sprawa może zacząć się nieco komplikować. Powód? Spore gabaryty, zarówno, jeśli chodzi o wymiary, jak i wagę. Najlepszym rozwiązaniem jest wybranie spośród trzech opcji — ciągnika siodłowego z naczepą niskopodwoziową, lawety jednopokładowej albo wariantu dwupokładowego. Co wybrać? Wiele zależy od specjalizacji firmy.

Ciągnik siodłowy z naczepą niskopodwoziową to coś wprost idealnego do przewożenia ogromnych maszyn. Koparka, walec, frezarka drogowa do asfaltu czy dźwig — to wszystko może zostać przetransportowane bez żadnych kłopotów. Jeśli chodzi o popularność danych marek, to często korzysta się z potężnych ciężarówek z napędem 6 x 2, 6 x 4 albo 8 x 4 - np. MAN TGX, Scania R z silnikiem V8 bądź Volvo FH16. Nieco mniejszym wariantem jest auto ciężarowe dwupokładowe. Jeżeli chodzi o marki, prym ponownie wiodą wcześniej wspomniane marki, jednak o nieco niższej mocy. Co takie autotransportery przewiozą? Na przykład kilka nowych aut, które docelowo mają znaleźć się w salonie samochodowym. Ostatnia jest laweta jednopokładowa. Typowy MAN TGL może przewieźć zarówno pojazdy osobowe, jak i auta ciężarowe. W danym momencie na jego przestrzeni ładunkowej może się jednak znaleźć tylko jeden pojazd.

Powrót do wszystkich wpisów